Jaką pamięć masową warto wybrać przy budowie firmowego centrum danych?

Przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, przechowują dużo danych. Informacje o klientach, produktach czy wewnętrznych procesach zajmują dużo miejsca w komputerowych systemach. Rozwiązaniem mogą być nośniki o bardzo dużej pojemności danych. Czym jest pamięć masowa oraz serwery pamięci masowej, które oferujemy w ramach usługi informatycznej dla firm? Poznaj pojęcia takie jak dysk sieciowy NAS czy macierz dyskowa, które są ściśle związane z infrastrukturą informatyczną.

Pamięć masowa – co warto wiedzieć?

Pamięć masowa, inaczej zwana trwałą, pozwala na praktycznie bezterminowe przechowywanie danych firmy (plików, aplikacji czy systemu operacyjnego) w infrastrukturze. Nie ulega wyczyszczeniu po wyłączeniu sprzętu. Może mieć postać pojedynczego dysku sieciowego lub macierzy dyskowej. Macierz dyskowa to zbiór od kilku do nawet kilkuset pogrupowanych dysków. Co ciekawe, system operacyjny widzi je jako jedna całość, niezależnie od liczby.

Macierz dyskowa może znajdować się w jednym z czterech stanów. W pierwszym działa jako jeden spójny dysk logiczny. W drugim może należycie pracować mimo awarii jednego lub kilku elementów. W kolejnym wymagana jest naprawa uszkodzonych części. W czwartym z możliwych stanów macierz dyskowa jest całkowicie niezdolna do pracy i świadczenia usług. Przy właściwym zarządzaniu infrastrukturą informatyczną (w tym sieciową) danej firmy, jest to niezwykle rzadko występujący przypadek. Prawidłowo zintegrowane i kontrolowane serwery pamięci masowej, pozwalają na bezpieczne przechowywanie danych i w rezultacie nieprzerwane prowadzenie usług.

Serwery pamięci masowej a infrastruktura informatyczna

Serwery pamięci masowej są ściśle związane z infrastrukturą informatyczną firm. Mogą mieć różną formę i składać się z różnej liczby elementów tworzących bazę. Wyróżnia się kilka rodzajów nośników. Pamięć masowa „storage” pozwala na przechowywanie dużej ilości danych. Do gromadzenia plików wykorzystywane są dyski sieciowe NAS czy wspomniane już macierze dyskowe. Nośniki typu NAS bywają nazywane sejfem – znajdujące się na nich dane mogą być udostępniane tylko wybranym użytkownikom. Jednocześnie pozwalają na dostęp do usługi z dowolnego miejsca. By widzieć zawartość NAS, wystarczy połączenie z Internetem.

Moc zarówno dysków sieciowych NAS, jak i macierzy, dostosowana jest do poziomu eksploatacji infrastruktury w danym przedsiębiorstwie. Serwery NAS, które obsługujemy w ramach usług informatycznych dla firm, są wydajne w takim stopniu, jak oczekują tego pracownicy danego przedsiębiorstwa.

Współpraca z najlepszymi producentami w zakresie przechowywania danych

Oferowane przez nas dyski sieciowe NAS czy zbiory dyskowe są elementem rozwiązań promowanych przez czołowych producentów w branży informatycznej. Za infrastrukturę serwerową odpowiadają m.in. Dell i IBM. Warto dodać, że usługi dla firm, które mamy w naszej ofercie, obejmują wszystkie obszary infrastruktury informatycznej w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Oferujemy działania związane nie tylko z pamięcią masową czy obsługą dysków sieciowych, ale także z zabezpieczeniem danych. Poznaj nasze rozwiązania i pozwól je wdrożyć w swojej firmie – w ramach świadczonej usługi pomożemy wybrać najlepsze dla specyfiki Twojego biznesu. Poczuj się pewniej i bezpieczniej w morzu IT.

CZYTAJ TAKŻE

Czym jest audyt bezpieczeństwa IT?

Bezpieczeństwo systemów informatycznych powinno być priorytetem w dobie cyfrowej transformacji i coraz bardziej zaawansowanych ataków cybernetycznych. Audyt IT pozwala na dokładną analizę istniejących zagrożeń, weryfikację stosowanych zabezpieczeń oraz wprowadzenie ulepszeń, które mogą znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Dowiedz się, na czym dokładnie polega i czy warto się na niego zdecydować.

Nutanix – czym jest, co oferuje i dlaczego jest lepszy od VMware?

W erze cyfrowej transformacji każda chwila przestoju może kosztować Twoją firmę lub instytucję fortunę. Właśnie dlatego przedsiębiorstwa na całym świecie poszukują rozwiązań, które nie tylko przyspieszą ich działania, ale też zagwarantują niezawodność na najwyższym poziomie. Jednym z takich rozwiązań jest Nutanix. Zdobywa on coraz większe uznanie, szczególnie w obliczu problemów związanych z przejęciem VMware przez Broadcom. Dowiedz się, czym jest Nutanix, co oferuje i dlaczego warto się nim zainteresować.

Outsourcing IT – czemu się opłaca?

Sprawne funkcjonowanie w świecie biznesu możliwe jest głównie dzięki szeroko pojętej cyfryzacji. W związku z tym działanie przedsiębiorstw również opiera się w dużej mierze na technologii. Oznacza to, że efektywne zarządzanie infrastrukturą cyfrową staje się kluczowym aspektem sukcesu. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań w tym obszarze jest outsourcing IT. Dlaczego warto zdecydować się na tę formę wsparcia i jakie korzyści może przynieść? W tym artykule dowiesz się, czemu zewnętrzna obsługa informatyczna może być doskonałym wyborem dla Twojego biznesu.

ODPOWIEDNIE ROZWIĄZANIA
DLA EFEKTYWNEJ PRACY

Proponujemy rozwiązania dedykowane pod potrzeby odbiorcy. Nasze wieloletnie doświadczenie we wszystkich sektorach IT (producent, dystrybutor, partner) pozwala nam spojrzeć szeroko na ten sektor i proponowane przez niego rozwiązania.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie sprzętu ale znalezienie najlepszych rozwiązań, które pomogą Ci zbudować i wykorzystać w pełni swoją infrastrukturę informatyczną efektywnie.