VDI

Wirtualizacja desktopów — bezpieczeństwo, centralizacja i elastyczność

Aby prosto odpowiedzieć na pytanie, czym jest VDI, warto posłużyć się analogią z telewizją. Obraz wyświetlany jest na odbiorniku, ale informacje o filmie nie są w nim w żaden sposób zapisywane – posiada je dostawca w swoich zasobach. Podobnie działa infrastruktura pulpitu wirtualnego. Oczywiście w przypadku VDI VMware Horizon użytkownik może nie tylko wyświetlać dane zapisane na serwerze, ale i dokonywać na nich wszelkich operacji.

W ramach VDI pulpity wirtualne umieszczane są na serwerach w centrum danych, a pracownicy mogą uzyskać do nich dostęp za pomocą tabletów czy laptopów z dowolnego miejsca. Właśnie z tego względu wirtualizacja desktopów jest powszechnie stosowana w przedsiębiorstwach, które chcą zapewnić możliwość komfortowej i bezpiecznej pracy zdalnej. Centralizacja danych pozwala administratorom na bieżące monitorowanie wirtualnych pulpitów, co zapewnia oszczędność czasu i zasobów.

Jednym z najważniejszych aspektów korzystania z infrastruktury VDI VMware Horizon bez wątpienia jest bezpieczeństwo. Rozwiązanie to zapewnia lepszą ochronę danych, ponieważ są one przechowywane na serwerze, a nie na dyskach urządzeń końcowych. Dzięki temu w przypadku kradzieży firmowego sprzętu, osoby niepowołane nie uzyskają dostępu do żadnych informacji. Centralne monitorowanie i kontrolowanie ruchu użytkowników pozwalają ponadto na szybką blokadę nieautoryzowanych dostępów.

Wirtualizacja desktopów zapewnia przedsiębiorstwu elastyczność i wysoką skalowalność. W każdej chwili można łatwo dodać nowe pulpity. Ponadto każdy z użytkowników może mieć dostęp do kluczowych danych oraz oprogramowania bez względu na system operacyjny zainstalowany na urządzeniu końcowym. VDI VMware Horizon zapewnia firmom swobodę i bezpieczeństwo dzięki nowoczesnym, łatwym w konfiguracji interfejsom. Wirtualizację desktopów szczególnie polecamy w placówkach oświatowych i medycznych, a także wszystkich przedsiębiorstwach, które cenią niezawodne systemy z branży IT.

VMware Horizon – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Korzystanie z usług lidera w dostarczaniu programów do wirtualizacji wiąże się z wieloma zaletami. VMware Horizon to profesjonalne narzędzie oferujące zaawansowane możliwości zarządzania infrastrukturą IT. Wdrożenie efektywnego i wydajnego środowiska wirtualnych desktopów pozwala na obsługę systemów operacyjnych: macOS, Android, iOS, Windows i Linux.

VDI VMware Horizon cechuje się dynamicznym przydzielaniem zasobów. Infrastruktura automatycznie rozdysponowuje moc obliczeniową i przestrzeń dyskową tam, gdzie jest ona potrzebna, w zależności od realnych potrzeb użytkowników. Dzięki temu system IT działa wydajnie, a aplikacje i inne toczące się procesy charakteryzują się stabilnością.

VDI VMware Horizon to także bezpieczeństwo zapewniane dzięki funkcjom takim jak: weryfikacja dwuskładnikowa, szyfrowanie danych, zabezpieczenia przed atakami typu DDoS. Pozwala to organizacjom na skuteczną ochronę przetwarzanych informacji. Na wirtualizację desktopów zdecydowały się już dziesiątki tysięcy firm, a VMware może poszczycić się pewną pozycją na międzynarodowym rynku rozwiązań z segmentu IT.

Inne rozwiązania

HCI

Projektujemy skalowalne rozwiązania hiperkonwergentne na platformie Dell VxRail w oparciu o technologię wirtualizacji VMware.

Dowiedz się więcej

LinuxONE

Pomagamy integrować maszyny IBM LinuxONE, łączące w sobie wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność komputerów mainframe z otwartością i wygodą systemu Linux.

Dowiedz się więcej

HPC

Wdrażamy wysokowydajne platformy serwerowe do wykonywania skomplikowanych obliczeń na dużej ilości danych.

Dowiedz się więcej

Zapytaj o ofertę

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości, zapotrzebowania na ofertę, czy konsultacje – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

+48 513 130 332

kontakt@fyr-systems.pl

    w celach marketingowych i oświadczam, że zostałem poinformowany o możliwości wglądu, poprawiania oraz zwrócenia się z żądaniem ich usunięcia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez umieszczenie ich w bazie danych FYR-SYSTEMS Sp. z o. o., z siedzibą w Warszawie, 01-563, ul. A. Felińskiego 46/2, na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku.