Networking
Czym jest sieć Storage Area Network (SAN)?
To infrastruktura sieciowa umożliwiająca przesyłanie danych pomiędzy serwerami a pamięcią masową (macierzami dyskowymi, dyskami SSD). Szybki i niezawodny transfer zapewniony jest dzięki nowoczesnym, dedykowanym protokołom FC lub iSCSI. Pozwala na sprawną komunikację między kilkoma urządzeniami.
Jedną z najistotniejszych zalet zastosowania sieci SAN jest dobra wydajność w zakresie zapisu i odczytu informacji. Wysoka przepustowość danych umożliwia szybki dostęp i skrócenie czasu potrzebnego na odpowiedź. Z tego względu Storage Area Network od wielu lat wypiera rozwiązania oparte na sieci LAN (Local Area Network). Zastosowanie technologii SAN pozwala między innymi na przyspieszenie działania aplikacji i programów, a także pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii systemów.
Sieci SAN pozwalają na łatwe, scentralizowane zarządzanie i kontrolę nad danymi umieszczonymi w pamięci masowej. Jeden punkt dostępu znacząco usprawnia pracę administratorów, którzy mogą łatwo dostać się do wszystkich zasobów. Zastosowanie mechanizmów redundancji zasilania zapewnia ciągłość działania systemu, natomiast dodawanie nowych urządzeń do istniejącej sieci SAN przebiega bez konieczności przerywania jej działania. Znacząco upraszcza to pracę nad jej rozbudową i zapewnia wysoką skalowalność.
Nowoczesne przełączniki SAN i KVM
Oferowane przez nas rozwiązania sieciowe opierają się o urządzenia renomowanych dostawców takich jak Dell czy Extreme Networks. Przełączniki SAN i KVM są niezbędne do wydajnej i komfortowej pracy z sieciami Storage Area Network. W zależności od potrzeb danej organizacji pomagamy w wyborze i wdrożeniu optymalnych komponentów sieciowych.
Przełączniki SAN są kluczowym elementem infrastruktury w środowiskach pamięci masowej. Umożliwiają niezawodny transfer danych. Urządzenia Extreme Networks cechują się wysoką przepustowością i wydajnością oraz pozwalają na proste zarządzanie przepływem danych w sieci Storage Area Network. Ponadto przełączniki SAN posiadają zaawansowane funkcje, do których należą rozbudowane moduły bezpieczeństwa czy zarządzanie pasmem. Mechanizm redundancji zmniejsza ryzyko pojawienia się awarii.
Zdalne sterowanie serwerami i innymi urządzeniami możliwe jest dzięki przełącznikom KVM (Keyboard, Video, Music). Do pracy z danymi wystarczy jeden zestaw klawiatury, myszy i monitora, który pozwala na monitorowanie i zarządzanie serwerami i urządzeniami sieciowymi. Przełączniki KVM stanowią duże udogodnienie w pracy administratora, ponieważ ich zastosowanie znacząco przyspiesza i usprawnia reagowanie na wszelkie zdarzenia.
Urządzenia te stosowane są w miejscach, w których konieczne jest sprawowanie pieczy nad wieloma serwerami. Przełączniki KVM pozwalają na ich zdalną kontrolę, niezależnie od fizycznego miejsca pobytu. Eliminacja konieczności przemieszczania się między konkretnymi urządzeniami znacząco przyspiesza czas reakcji administratora na wszelkie awarie oraz usprawnia monitorowanie i zarządzanie danymi przechowywanymi w serwerowniach.