LinuxONE

IBM LinuxONE – jakość mainframe dostępna z poziomu Linuxa

Serwery LinuxONE od IBM są stworzone do obsługi krytycznych operacji biznesowych, gdzie na pierwszym miejscu stoi zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności. Architekturę sprzętu można uznać za w pełni zgodną z maszynami IBM serii zSystems, które od dekad są czołowym przedstawicielem komputerów klasy mainframe. Tradycyjnie tego typu maszyny znajdują swoje zastosowanie w środowiskach ściśle regulowanych prawnie. Instytucje zaufania publicznego, które mierzą się z wykonywaniem wielu kluczowych transakcji przy konieczności zachowania ich wysokiej przepustowości, praktycznie od zawsze stawiają na rozwiązania typu mainframe. Obecnie ich przeznaczenie wyraźnie wykracza poza wspomniany segment rynku, po części dzięki serwerom IBM LinuxONE, które torują drogę wysoko zaawansowanym, ale za to mniej przystępnym rozwiązaniom IBM zSystems.

IBM LinuxONE powstał właśnie jako odpowiedź na pewne trudności w dalszej adopcji technologii IBM zSystems, która do niedawna pozostawała w zasięgu niemal wyłącznie największych korporacji i instytucji. W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, IBM LinuxONE bazuje na powszechnie znanym systemie Linux, dzięki czemu jego administracja nie wymaga kosztownego i czasochłonnego przeszkolenia personelu. IBM certyfikuje 3 dystrybucje na LinuxONE: SLES od SUSE, RHEL od Red Hat oraz Ubuntu Server LTS od Canonical. Migracja aplikacji także nie powinna sprawić problemu, a już szczególnie, gdy działają one na Linuxie. Ponadto, postawienie na system open-source nie uzależnia klientów od dostawcy, czyli zabezpiecza ich przed potencjalnie negatywnym zjawiskiem “vendor lock-in”. Można podsumować to stwierdzeniem, że finansowa i organizacyjna bariera wejścia w świat IBM LinuxONE została wyraźnie obniżona, aby coraz więcej organizacji mogło korzystać z dobrodziejstw znanych do tej pory tylko w elitarnej kategorii mainframe.

Maszyna do zadań specjalnych w przystępnej cenie

Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa, wyjątkową bezawaryjność, prawie nieograniczoną i ogromną przepustowość operacji wejścia-wyjścia maszyny IBM LinuxONE są stworzone do obsługi krytycznego ruchu transakcyjnego, który występuje w bardzo wielu przedsiębiorstwach i instytucjach. Do powszechnych przykładów zalicza się: sektor finansowy, administrację publiczną, przemysł, opiekę zdrowotną i handel detaliczny. Organizacje z tych branż zwykle muszą sobie radzić z nieustannym przepływem danych finansowych, osobowych lub korporacyjnych. Wszelkie przerwy w tym ruchu lub co gorsza jego przejęcie przez osoby nieautoryzowane spowodowałyby niepowetowane straty budżetowe i reputacyjne. Dlatego tak ważne jest w tym względzie zaufanie sprawdzonej i bezpiecznej architekturze, na jakiej opiera się serwer IBM LinuxONE.

Nowoczesne rozwiązanie generujące oszczędności i chroniące planetę

To jednak nie wszystkie korzyści. Firma IBM, opracowując komputer LinuxONE, chciała stworzyć platformę zgodną ze zrównoważonym rozwojem. Dlatego migracja na nią potrafi przynieść duże oszczędności energii elektrycznej oraz zmniejszenie wymaganej przestrzeni w serwerowni poprzez konsolidację obciążeń serwerowych. Oczywiście, nie odbywa się to kosztem rezygnacji z najnowszych paradygmatów w IT. Serwery IBM LinuxONE odnajdują się wyśmienicie chociażby w infrastrukturze chmury hybrydowej przy obsłudze aplikacji kontenerowych. W tym zastosowaniu jest widoczna silna synergia między sprzętem IBM a oprogramowaniem Red Hat OpenShift, które również szczerze polecamy.

Inne rozwiązania

HCI

Projektujemy skalowalne rozwiązania hiperkonwergentne na platformie Dell VxRail w oparciu o technologię wirtualizacji VMware.

Dowiedz się więcej

VDI

Dostarczamy kompleksową wirtualizację stacji roboczych zbudowanych w oparciu o technologię VMware Horizon na platformach firmy Dell.

Dowiedz się więcej

HPC

Wdrażamy wysokowydajne platformy serwerowe do wykonywania skomplikowanych obliczeń na dużej ilości danych.

Dowiedz się więcej

Zapytaj o ofertę

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości, zapotrzebowania na ofertę, czy konsultacje – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

+48 513 130 332

kontakt@fyr-systems.pl

    w celach marketingowych i oświadczam, że zostałem poinformowany o możliwości wglądu, poprawiania oraz zwrócenia się z żądaniem ich usunięcia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez umieszczenie ich w bazie danych FYR-SYSTEMS Sp. z o. o., z siedzibą w Warszawie, 01-563, ul. A. Felińskiego 46/2, na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku.