HCI

Infrastruktura hiperkonwergentna – jakie są jej zalety?

Liczne korzyści płynące z zastosowania HCI Dell VxRail w technologii wirtualizacji VMware sprawiają, że staje się ona coraz powszechniejsza w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach. Jedną z najistotniejszych zalet tego rozwiązania jest łatwość wdrożenia i wysoka skalowalność. Wszystkie komponenty sieciowe i pozostałe składniki infrastruktury hiperkonwergentnej zintegrowane są w jedną platformę, co zdecydowanie upraszcza i przyśpiesza proces jej wdrażania oraz minimalizuje ryzyko błędów.

Wysoka skalowalność oznacza natomiast, że infrastrukturę hiperkonwergentną można bez przeszkód poszerzać, by jak najlepiej odpowiadała na potrzeby rozwijającego się przedsiębiorstwa. Dostosowanie już istniejącej HCI Dell VxRail oraz jej rozbudowa o nowe urządzenia odbywają się sprawnie i nie wiążą się z dużą inwestycją.

Nie bez znaczenia dla podejmowania jakichkolwiek decyzji biznesowych jest aspekt finansowy. Niskie koszty utrzymania technologii wirtualizacji VMware i infrastruktury hiperkonwergentnej to kolejna zaleta usługi oferowanej przez Fyr-Systems. Wdrożenie tego rozwiązania pozwala na znaczące zmniejszenie wydatków na utrzymanie działu IT, zwiększając jednocześnie jego efektywność.

Rozwiązania hiperkonwergentne HCI Dell VxRail projektowane są tak, by umożliwiały dynamiczne rozdzielanie zasobów do miejsca, w którym aktualnie są najbardziej potrzebne. Pozwala to uzyskać większą wydajność aplikacji. Taka elastyczność umożliwia lepsze wykorzystanie mocy obliczeniowej czy możliwości posiadanego przez przedsiębiorstwo oprogramowania.

Dzięki konsolidacji wielu elementów w jeden, zintegrowany system, infrastruktura ta odznacza się trwałością. Wdrożenie HCI Dell VxRail eliminuje ryzyko wielu potencjalnych awarii, ponieważ w przypadku usterki jednej części systemu, reszta przejmuje jego funkcje, kontynuując pracę i minimalizując zakłócenia dla użytkowników. Ryzyko wystąpienia poważnych błędów jest niewielkie, ich diagnoza natomiast – niemal natychmiastowa.

Co wyróżnia HCI w technologii wirtualizacji VMware?

Oprogramowanie do wirtualizacji znacząco rozwija korzyści, jakie wiążą się z infrastrukturą hiperkonwergentną. Nasze rozwiązania Dell VxRail dają możliwość ścisłej integracji z całym ekosystemem technologii i narzędzi VMware. Pozwala to na intuicyjne i jednolite zarządzanie środowiskiem wirtualnym.

Ponadto VMware zapewnia inteligentne rozwiązania służące do automatyzacji procesów i analizy danych. Pozwala to na szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby użytkowników czy efektywniejsze zarządzanie zasobami. Wszystko odbywa się za pośrednictwem jednej konsoli, którą cechuje nade wszystko prostota obsługi.

HCI Dell VxRail w oparciu o oprogramowanie VMware pozwala również na wdrożenie zaawansowanych funkcji wirtualizacji. Należy do nich między innymi możliwość przeniesienia własnych aplikacji czy fizycznych stacji roboczych na maszyny wirtualne. Zapewnia to skalowalność i elastyczność przy zarządzaniu danymi. Rozwiązania oferowane przez VMware stały się niejako synonimem całego pojęcia wirtualizacji, a technologia ta cieszy się dużym zaufaniem specjalistów z branży.

Inne rozwiązania

VDI

Dostarczamy kompleksową wirtualizację stacji roboczych zbudowanych w oparciu o technologię VMware Horizon na platformach firmy Dell.

Dowiedz się więcej

LinuxONE

Pomagamy integrować maszyny IBM LinuxONE, łączące w sobie wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność komputerów mainframe z otwartością i wygodą systemu Linux.

Dowiedz się więcej

HPC

Wdrażamy wysokowydajne platformy serwerowe do wykonywania skomplikowanych obliczeń na dużej ilości danych.

Dowiedz się więcej

Zapytaj o ofertę

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości, zapotrzebowania na ofertę, czy konsultacje – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

+48 513 130 332

kontakt@fyr-systems.pl

    w celach marketingowych i oświadczam, że zostałem poinformowany o możliwości wglądu, poprawiania oraz zwrócenia się z żądaniem ich usunięcia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez umieszczenie ich w bazie danych FYR-SYSTEMS Sp. z o. o., z siedzibą w Warszawie, 01-563, ul. A. Felińskiego 46/2, na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku.