Backup

Dlaczego warto zainwestować w backup danych?

W erze wszechobecnej cyfryzacji nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania przedsiębiorstwa czy organizacji bez przetwarzania danych w formie elektronicznej. Aby zapewnić bezpieczeństwo na wypadek utraty lub uszkodzenia firmowych informacji, warto zainwestować w solidne rozwiązania do tworzenia i przywracania kopii zapasowej kluczowych plików. Dell Data Domain i inne rozwiązania z naszego portfolio zapewniają backup, dzięki któremu unikniesz przestojów w pracy.

Potencjalne ryzyko dla bezpieczeństwa firmowych danych stanowią ataki hakerskie, awarie sprzętu, błędy ludzkie, a także wypadki, na skutek których może dojść do zniszczenia nośników. Powodują one zatrzymanie ciągłości pracy, co generuje straty finansowe i naraża przedsiębiorstwo na utratę zaufania klientów. Dell Data Domain umożliwia tworzenie kopii zapasowej, która gwarantuje integralność danych i relacji między nimi.

W razie wystąpienia nieszczęśliwych zdarzeń kluczowy jest czas potrzebny na odzyskanie backupu. Oferowany przez Fyr-Systems Dell Data Domain pozwala na szybkie przywrócenie utraconych informacji dzięki zaawansowanym funkcjom działającym na poziomie maszyn wirtualnych, całych systemów bądź pojedynczych plików.

Nasze rozwiązania do tworzenia i przywracania kopii zapasowych cechują się wyjątkową elastycznością, ponieważ mogą zostać wdrożone do różnorodnych środowisk i infrastruktur IT. Dell Data Domain obsługuje zarówno dane przechowywane w chmurze, na maszynach wirtualnych, jak i na fizycznych serwerach pamięci masowej. Ponadto łatwość skalowania pozwala na dynamiczne dostosowywanie do rozrastającej się infrastruktury firmowej.

Portfolio Fyr-Systems. Bezpieczny i wydajny backup dla Twojej firmy!

Dell Data Domain (a właściwie Dell PowerProtect DD zgodnie z nowym nazewnictwem) to seria urządzeń wykorzystywanych do tworzenia kopii zapasowych danych. Najczęściej przychodzą ze zintegrowanym oprogramowaniem Dell, ale współpracują również z tzw. oprogramowaniem third-party takim jak np. Veeam. Sporządzone za pomocą Dell Data Domain kopie zapasowe cechują się kompresją i niewielkimi wymaganiami pamięciowymi. Dell Integrated Data Protection Appliance (IDPA) oferuje zintegrowaną replikację, deduplikację i ochronę danych za pomocą jednej platformy. Urządzenie to polecane jest szczególnie małym i średnim przedsiębiorstwom. Dell Avamar to zaś oprogramowanie, które współpracuje z różnymi sprzętami tej samej marki. Wykonuje zaawansowaną kompresję i umożliwia wyjątkowo skuteczne zarządzanie danymi oraz minimalizuje ilość potrzebnego miejsca w pamięci masowej. Dell NetWorker również służy do zarządzania backupami w rozmaitych środowiskach IT, oferując funkcje planowania, automatyzacji, deduplikacji i szyfrowania. Do backupu środowisk wirtualnych (innych niż VMware) służy zaś Dell vProtect bazujący na flagowym produkcie polskiej firmy Storware.

Z rodziny IBM dostarczamy między innymi Virtual Tape Library (VTL). Jest to wirtualna biblioteka taśmowa, która umożliwia przechowywanie danych i zapewnia efektywne zarządzanie kopiami zapasowymi oraz procesem archiwizacji. IBM Spectrum Protect (TSM) jest natomiast oprogramowaniem, które — podobnie jak rozwiązania Dell — tworzą i zarządzają backupami. Dostępna jest funkcja deduplikacji, szyfrowania i kompresji.

Ostatnim już produktem z katalogu “kopia zapasowa”, który można znaleźć w naszym portfolio, jest LTO – Linear Tape-Open. Ta technologia taśmowa znajduje szerokie zastosowanie w tworzeniu backupów, ich przywracaniu i archiwizacji. Zapewnia dużą pojemność przechowywania danych oraz pozwala na wydajny i szybki odczyt i zapis.

Inne rozwiązania

HCI

Projektujemy skalowalne rozwiązania hiperkonwergentne na platformie Dell VxRail w oparciu o technologię wirtualizacji VMware.

Dowiedz się więcej

VDI

Dostarczamy kompleksową wirtualizację stacji roboczych zbudowanych w oparciu o technologię VMware Horizon na platformach firmy Dell.

Dowiedz się więcej

LinuxONE

Pomagamy integrować maszyny IBM LinuxONE, łączące w sobie wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność komputerów mainframe z otwartością i wygodą systemu Linux.

Dowiedz się więcej

Zapytaj o ofertę

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości, zapotrzebowania na ofertę, czy konsultacje – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

+48 513 130 332

kontakt@fyr-systems.pl

    w celach marketingowych i oświadczam, że zostałem poinformowany o możliwości wglądu, poprawiania oraz zwrócenia się z żądaniem ich usunięcia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez umieszczenie ich w bazie danych FYR-SYSTEMS Sp. z o. o., z siedzibą w Warszawie, 01-563, ul. A. Felińskiego 46/2, na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku.