Archiwizacja danych

Archiwizacja – czym jest i dlaczego jest niezbędna?

Bezpieczne przechowywanie danych cyfrowych jest wymogiem dla wielu branż, między innymi w placówkach medycznych, które są zobligowane prawnie do archiwizowania informacji na temat historii medycznej swoich pacjentów. Także w biznesie proces ten stanowi istotną część zarządzania danymi. Czym jest więc archiwizacja i w jaki sposób chroni ona przedsiębiorstwa przed stratami, a wreszcie, jaki system do przenoszenia i przechowywania plików wybrać?

Celem archiwizacji jest długoterminowa ochrona informacji i nie jest tożsama z backupem, czyli kopią zapasową. Podczas pierwszego procesu dochodzi do przenoszenia danych w odpowiednio zabezpieczone miejsce, gdzie będą przechowywane przez dłuższy czas. Zostają tym samym usunięte z pierwotnej lokalizacji, więc w przeciwieństwie do backupu, finalnie pozostaje jedna kopia danego pliku. Celem archiwizacji jest długoterminowe przechowywanie informacji, natomiast kopia zapasowa ma pozwolić na przywrócenie plików niezbędnych do funkcjonowania firmy w możliwie najkrótszym czasie.

Dlaczego warto zdecydować się na archiwizację danych w przedsiębiorstwie?

Przechowywanie danych w bezpiecznej lokalizacji pamięci masowej ma wiele zalet. Po pierwsze pozwala odciążyć urządzenia końcowe pracowników, ponieważ archiwizowane pliki po przeniesieniu zostają usunięte, zwalniając miejsce na dysku. Chroni to także pliki, które mogłyby ulec zniszczeniu na przykład na skutek awarii komputera. Podczas archiwizacji dochodzi do kompresji oraz odpowiedniego skatalogowania poszczególnych folderów tak, aby z łatwością uzyskać do nich dostęp w razie konieczności. Ponadto bezpieczne przechowywanie dokumentów księgowych i finansowych może okazać się niezbędne z prawnego punktu widzenia.

Jaka jest najlepsza infrastruktura do archiwizacji danych?

Jak wiele procesów, tak i archiwizacja plików mogłaby być wykonywana ręcznie. W dobie automatyzacji oraz nowoczesnych, wydajnych i intuicyjnych rozwiązań z branży IT jest to jednak zupełnie bezzasadne. Archiwizacja danych za pomocą wygodnej infrastruktury oferowanej przez Fyr-Systems odbywa się regularnie, dzięki czemu masz pewność, że żadne istotne pliki i informacje nie ulegną zniszczeniu czy pominięciu. Korzystanie z usług zaufanego dostawcy rozwiązań IT gwarantuje spójne i wydajne środowisko oraz zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Przenoszenie danych nie wpływa na bieżącą pracę, dlatego regularna archiwizacja nie wiąże się z przestojami i nie pochłania cennego czasu pracowników.

Nowoczesne infrastruktury do zarządzania firmowymi danymi zapewniają najwyższy poziom ich ochrony. Oprogramowanie oferowane przez Fyr-Systems pozwala na optymalizację wykorzystywanych zasobów i skuteczne zarządzanie archiwalnymi dokumentami. Wysoka kompresja plików, ich segregacja, a także automatyzacja procesu przenoszenia danych to tylko niektóre z zalet oferowanych rozwiązań do archiwizacji. Współpracujemy z największymi dostawcami rozwiązań do budowania infrastruktury IT, takimi jak Dell czy IBM, by mieć pewność, że sprostamy oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów z każdej branży.

Inne rozwiązania

HCI

Projektujemy skalowalne rozwiązania hiperkonwergentne na platformie Dell VxRail w oparciu o technologię wirtualizacji VMware.

Dowiedz się więcej

VDI

Dostarczamy kompleksową wirtualizację stacji roboczych zbudowanych w oparciu o technologię VMware Horizon na platformach firmy Dell.

Dowiedz się więcej

LinuxONE

Pomagamy integrować maszyny IBM LinuxONE, łączące w sobie wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność komputerów mainframe z otwartością i wygodą systemu Linux.

Dowiedz się więcej

Zapytaj o ofertę

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości, zapotrzebowania na ofertę, czy konsultacje – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

+48 513 130 332

kontakt@fyr-systems.pl

    w celach marketingowych i oświadczam, że zostałem poinformowany o możliwości wglądu, poprawiania oraz zwrócenia się z żądaniem ich usunięcia. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez umieszczenie ich w bazie danych FYR-SYSTEMS Sp. z o. o., z siedzibą w Warszawie, 01-563, ul. A. Felińskiego 46/2, na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku.