Bezpieczeństwo informatyczne w firmie

Kiedyś zaplecze komputerowe w przedsiębiorstwach różnej wielkości kojarzyło się przede wszystkim ze sprzętem, jego konfiguracją i ewentualnym usuwaniem usterek. Dziś usługi informatyczne to w dużej mierze działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa systemów, kompleksowej obsługi firm i szeroko pojętego wsparcia w zakresie IT, niezależnie od reprezentowanej branży. Jak zadbać o to, by dane ważne dla biznesu były niezagrożone? Niezbędne jest tworzenie kopii zapasowych i archiwizacja informacji.

Bezpieczeństwo IT – co to jest?

Bezpieczeństwo systemów informatycznych to jedna z czołowych usług na liście dla firm takich jak nasza – oferujących obsługę przedsiębiorstw. Jaka forma wsparcia IT kryje się pod tym pojęciem? Bezpieczeństwo jest tu synonimem ciągłości pracy firmy, przez co jest absolutnie niezbędne w jej funkcjonowaniu. Dane osobowe, informacje dotyczące kontrahentów czy produktów zawsze muszą być dostępne dla pracowników, by kontynuować świadczenie konkretnych usług. Wsparcie bezpieczeństwa dotyczy nie tylko przechowywania danych. To cały system IT, który pozwala szacować i kontrolować ryzyko zagrażające obiegowi informacji w przedsiębiorstwie. Obsługa informatyczna firm musi więc właściwie je klasyfikować i zapobiegać występowaniu potencjalnych problemów.

Bezpieczny system informatyczny – czyli jaki?

Czym właściwie charakteryzuje się bezpieczny system informatyczny? Niezawodnością w działaniu oprogramowania, szybkością i dyspozycyjnością w każdej sytuacji. Jak wspomnieliśmy, niezależnie od branży i świadczonych usług, firma musi mieć stały dostęp do swoich danych. Bardzo ważna jest możliwość docierania do konkretnych informacji nawet w razie awarii infrastruktury IT. Zapewniają to między innymi kopie zapasowe. Backup, który proponujemy naszym klientom w ramach wsparcia i obsługi, polega na tworzeniu i przechowywaniu kopii danych przy użyciu nowoczesnego oprogramowania i urządzeń od renomowanych producentów. Systemy Dell czy LTO pozwolą na bieżąco duplikować rekordy, adresy i inne informacje przechowywane w firmowym środowisku IT.

Jak jeszcze możesz chronić dane swojej firmy?

Jedną z wykorzystywanych metod do budowania i wsparcia bezpieczeństwa systemów informatycznych firm jest usługa archiwizowania danych. Oryginalne pliki są przenoszone na inne miejsce. Warto dodać, że tego rodzaju zabiegu nie można nazwać kopią bezpieczeństwa – archiwalne dane są bowiem przechowywane w jednej wersji. Bezpieczne przechowywanie informacji jest jednak możliwe. Naszym klientom, w ramach usług i wsparcia IT, zapewniamy długoterminowe magazynowanie i w razie potrzeby przywracanie zgromadzonych danych z użyciem najnowocześniejszych technologii. Przy obsłudze korzystamy z technologii Dell oraz IBM.

CZYTAJ TAKŻE

Outsourcing IT – czemu się opłaca?

Sprawne funkcjonowanie w świecie biznesu możliwe jest głównie dzięki szeroko pojętej cyfryzacji. W związku z tym działanie przedsiębiorstw również opiera się w dużej mierze na technologii. Oznacza to, że efektywne zarządzanie infrastrukturą cyfrową staje się kluczowym aspektem sukcesu. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań w tym obszarze jest outsourcing IT. Dlaczego warto zdecydować się na tę formę wsparcia i jakie korzyści może przynieść? W tym artykule dowiesz się, czemu zewnętrzna obsługa informatyczna może być doskonałym wyborem dla Twojego biznesu.

Dysk sieciowy NAS w firmie – wszystko co musisz wiedzieć

W dzisiejszym świecie pełnym technologii i cyfryzacji szybki dostęp do danych oraz niezawodne przechowywanie informacji to klucz do sukcesu. W tej roli doskonale sprawdza się dysk sieciowy. W dzisiejszym artykule przeanalizujemy zalety, zasady działania oraz kluczowe wskazówki wyboru tego wszechstronnego narzędzia.

Jaką pamięć masową warto wybrać przy budowie firmowego centrum danych?

Przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, przechowują dużo danych. Informacje o klientach, produktach czy wewnętrznych procesach zajmują dużo miejsca w komputerowych systemach. Rozwiązaniem mogą być nośniki o bardzo dużej pojemności danych. Czym jest pamięć masowa oraz serwery pamięci masowej, które oferujemy w ramach usługi informatycznej dla firm? Poznaj pojęcia takie jak dysk sieciowy NAS czy macierz dyskowa, które są ściśle związane z infrastrukturą informatyczną.

ODPOWIEDNIE ROZWIĄZANIA
DLA EFEKTYWNEJ PRACY

Proponujemy rozwiązania dedykowane pod potrzeby odbiorcy. Nasze wieloletnie doświadczenie we wszystkich sektorach IT (producent, dystrybutor, partner) pozwala nam spojrzeć szeroko na ten sektor i proponowane przez niego rozwiązania.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie sprzętu ale znalezienie najlepszych rozwiązań, które pomogą Ci zbudować i wykorzystać w pełni swoją infrastrukturę informatyczną efektywnie.