Dlaczego warto skorzystać z usługi infrastruktury hiperkonwergentnej?

Transformacja cyfrowa dzieje się na naszych oczach i obejmuje wszystkie firmy, niezależnie od ich wielkości czy branży, w której działają. Aby nadążyć za zmieniającym się światem, konieczne jest wdrożenie wydajnych systemów IT, pozwalających na zarządzanie danymi w sposób bezpieczny i bezawaryjny. Infrastruktura konwergentna (HCI) łączy w sobie pamięć masową, rozwiązania sieciowe i jednostkę obliczeniową, obsługiwane przez jeden panel administratora. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z hiperkonwergencji już dziś!

Czym jest HCI?

Infrastruktura konwergentna to system umożliwiający szybkie i efektywne reagowanie na potrzeby użytkowników sieci. Pozwala on na uproszczenie zarządzania i optymalizację wykorzystywanych środowisk wirtualnych. Komponenty składające się na HCI to:

  • serwer,
  • przestrzeń dyskowa,
  • funkcje sieciowe,
  • oprogramowanie do zarządzania.

Hiperkonwergencja może być stosowana zamiast klasycznych serwerów, a jej dołączenie do istniejącej infrastruktury centralnej jest szybkie i bezpieczne.

Dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie HCI?

Pierwszą zaletą infrastruktury konwergentnej jest jej prostota. Umożliwia ona kontrolowanie całego środowiska IT przy pomocy jednej konsoli, co nie wymaga od administratorów specjalistycznych szkoleń czy tygodniowych wdrożeń. Serwery, macierze dyskowe, systemy optymalizacji i backupy zostają zastąpione przez jedno rozwiązanie. Co równie ważne, hiperkonwergencja umożliwia jej szybkie skalowanie. Rozbudowa o sprzęty – zarówno starszej, jak i nowszej
generacji – jest bardzo prosta i może być prowadzona adekwatnie do realnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Infrastruktura konwergentna HCI pozwala także na zaawansowaną kompresję danych, co pozwala na redukcję kosztów
pamięci masowej bez utraty jej wydajności. Umożliwia to optymalizacja oraz dynamiczne rozmieszczenie danych. HCI zapewnia najwyższy poziom ochrony obsługiwanych informacji. Na bieżąco dokonywane są operacje takie jak replikacja, przesyłanie alertów czy usuwanie usterek. Wysoka dostępność z kolei zapewniona jest dzięki równoległej dystrybucji i replikacji, a także dużej przepustowości danych i niewielkiemu opóźnieniu. Hiperkonwergencja cechuje się także wysoką odpornością na awarie. Perspektywa finansowa najczęściej odgrywa kluczową rolę w trakcie podejmowania decyzji biznesowych. Hiperkonwergencja pozwala na ograniczenie wydatków na utrzymanie działu IT przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności systemów oraz zmniejszeniu ilości awarii i przestojów. Samo przejście na HCI również nie należy do drogich inwestycji, ponieważ jest ono stosunkowo szybkie. Ponadto infrastruktura konwergentna daje możliwość obniżenia kosztów związanych z utrzymaniem serwerowni.

HCI w Twoim biznesie

Fyr-systems wdraża hiperkonwergentne systemy zbudowane na niezawodnej platformie DELL. Pomagamy naszym Klientom budować nowoczesne i wydajne infrastruktury, gwarantujące bezpieczeństwo danych i maksymalne wykorzystanie potencjału posiadanego sprzętu i oprogramowania.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie wątpliwości związane z hiperkonwergencją w Twoim przedsiębiorstwie i przygotujemy ofertę uwzględniającą wszystkie potrzeby Twojego działu.

CZYTAJ TAKŻE

Czym się różnią SaaS, PaaS i IaaS?

W dobie dynamicznego rozwoju technologii chmurowych, modele takie jak SaaS, PaaS i IaaS mają coraz większe znaczenie, dlatego wybór odpowiedniego jest niezwykle istotny. Dowiedz się, czym dokładnie są IaaS, PaaS, SaaS, czym się od siebie różnią oraz jakie korzyści oferują. Sprawdź również, jak rozwiązania chmurowe mogą wspierać Twoją firmę!

Co to jest RTO i RPO?

Współczesne przedsiębiorstwa są coraz bardziej zależne od danych i nieprzerwanego dostępu do infrastruktury IT. W obliczu zagrożeń, takich jak awarie sprzętu, klęski żywiołowe czy cyberataki, muszą być gotowe na szybkie przywrócenie działalności po wystąpieniu incydentu. W tym kontekście szczególne znaczenie mają dwa pojęcia – RTO i RPO. Co kryje się pod tymi skrótami? Jaki mają związek z bezpieczeństwem IT i ciągłością działania? Jakie technologie pozwalają osiągnąć wysoką dostępność? Sprawdź!

Czym jest audyt bezpieczeństwa IT?

Bezpieczeństwo systemów informatycznych powinno być priorytetem w dobie cyfrowej transformacji i coraz bardziej zaawansowanych ataków cybernetycznych. Audyt IT pozwala na dokładną analizę istniejących zagrożeń, weryfikację stosowanych zabezpieczeń oraz wprowadzenie ulepszeń, które mogą znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Dowiedz się, na czym dokładnie polega i czy warto się na niego zdecydować.

ODPOWIEDNIE ROZWIĄZANIA
DLA EFEKTYWNEJ PRACY

Proponujemy rozwiązania dedykowane pod potrzeby odbiorcy. Nasze wieloletnie doświadczenie we wszystkich sektorach IT (producent, dystrybutor, partner) pozwala nam spojrzeć szeroko na ten sektor i proponowane przez niego rozwiązania.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie sprzętu ale znalezienie najlepszych rozwiązań, które pomogą Ci zbudować i wykorzystać w pełni swoją infrastrukturę informatyczną efektywnie.