Dlaczego warto skorzystać z usługi infrastruktury hiperkonwergentnej?

Transformacja cyfrowa dzieje się na naszych oczach i obejmuje wszystkie firmy, niezależnie od ich wielkości czy branży, w której działają. Aby nadążyć za zmieniającym się światem, konieczne jest wdrożenie wydajnych systemów IT, pozwalających na zarządzanie danymi w sposób bezpieczny i bezawaryjny. Infrastruktura konwergentna (HCI) łączy w sobie pamięć masową, rozwiązania sieciowe i jednostkę obliczeniową, obsługiwane przez jeden panel administratora. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z hiperkonwergencji już dziś!

Czym jest HCI?

Infrastruktura konwergentna to system umożliwiający szybkie i efektywne reagowanie na potrzeby użytkowników sieci. Pozwala on na uproszczenie zarządzania i optymalizację wykorzystywanych środowisk wirtualnych. Komponenty składające się na HCI to:

  • serwer,
  • przestrzeń dyskowa,
  • funkcje sieciowe,
  • oprogramowanie do zarządzania.

Hiperkonwergencja może być stosowana zamiast klasycznych serwerów, a jej dołączenie do istniejącej infrastruktury centralnej jest szybkie i bezpieczne.

Dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie HCI?

Pierwszą zaletą infrastruktury konwergentnej jest jej prostota. Umożliwia ona kontrolowanie całego środowiska IT przy pomocy jednej konsoli, co nie wymaga od administratorów specjalistycznych szkoleń czy tygodniowych wdrożeń. Serwery, macierze dyskowe, systemy optymalizacji i backupy zostają zastąpione przez jedno rozwiązanie. Co równie ważne, hiperkonwergencja umożliwia jej szybkie skalowanie. Rozbudowa o sprzęty – zarówno starszej, jak i nowszej
generacji – jest bardzo prosta i może być prowadzona adekwatnie do realnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Infrastruktura konwergentna HCI pozwala także na zaawansowaną kompresję danych, co pozwala na redukcję kosztów
pamięci masowej bez utraty jej wydajności. Umożliwia to optymalizacja oraz dynamiczne rozmieszczenie danych. HCI zapewnia najwyższy poziom ochrony obsługiwanych informacji. Na bieżąco dokonywane są operacje takie jak replikacja, przesyłanie alertów czy usuwanie usterek. Wysoka dostępność z kolei zapewniona jest dzięki równoległej dystrybucji i replikacji, a także dużej przepustowości danych i niewielkiemu opóźnieniu. Hiperkonwergencja cechuje się także wysoką odpornością na awarie. Perspektywa finansowa najczęściej odgrywa kluczową rolę w trakcie podejmowania decyzji biznesowych. Hiperkonwergencja pozwala na ograniczenie wydatków na utrzymanie działu IT przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności systemów oraz zmniejszeniu ilości awarii i przestojów. Samo przejście na HCI również nie należy do drogich inwestycji, ponieważ jest ono stosunkowo szybkie. Ponadto infrastruktura konwergentna daje możliwość obniżenia kosztów związanych z utrzymaniem serwerowni.

HCI w Twoim biznesie

Fyr-systems wdraża hiperkonwergentne systemy zbudowane na niezawodnej platformie DELL. Pomagamy naszym Klientom budować nowoczesne i wydajne infrastruktury, gwarantujące bezpieczeństwo danych i maksymalne wykorzystanie potencjału posiadanego sprzętu i oprogramowania.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie wątpliwości związane z hiperkonwergencją w Twoim przedsiębiorstwie i przygotujemy ofertę uwzględniającą wszystkie potrzeby Twojego działu.

CZYTAJ TAKŻE

Outsourcing IT – czemu się opłaca?

Sprawne funkcjonowanie w świecie biznesu możliwe jest głównie dzięki szeroko pojętej cyfryzacji. W związku z tym działanie przedsiębiorstw również opiera się w dużej mierze na technologii. Oznacza to, że efektywne zarządzanie infrastrukturą cyfrową staje się kluczowym aspektem sukcesu. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań w tym obszarze jest outsourcing IT. Dlaczego warto zdecydować się na tę formę wsparcia i jakie korzyści może przynieść? W tym artykule dowiesz się, czemu zewnętrzna obsługa informatyczna może być doskonałym wyborem dla Twojego biznesu.

Dysk sieciowy NAS w firmie – wszystko co musisz wiedzieć

W dzisiejszym świecie pełnym technologii i cyfryzacji szybki dostęp do danych oraz niezawodne przechowywanie informacji to klucz do sukcesu. W tej roli doskonale sprawdza się dysk sieciowy. W dzisiejszym artykule przeanalizujemy zalety, zasady działania oraz kluczowe wskazówki wyboru tego wszechstronnego narzędzia.

Jaką pamięć masową warto wybrać przy budowie firmowego centrum danych?

Przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, przechowują dużo danych. Informacje o klientach, produktach czy wewnętrznych procesach zajmują dużo miejsca w komputerowych systemach. Rozwiązaniem mogą być nośniki o bardzo dużej pojemności danych. Czym jest pamięć masowa oraz serwery pamięci masowej, które oferujemy w ramach usługi informatycznej dla firm? Poznaj pojęcia takie jak dysk sieciowy NAS czy macierz dyskowa, które są ściśle związane z infrastrukturą informatyczną.

ODPOWIEDNIE ROZWIĄZANIA
DLA EFEKTYWNEJ PRACY

Proponujemy rozwiązania dedykowane pod potrzeby odbiorcy. Nasze wieloletnie doświadczenie we wszystkich sektorach IT (producent, dystrybutor, partner) pozwala nam spojrzeć szeroko na ten sektor i proponowane przez niego rozwiązania.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie sprzętu ale znalezienie najlepszych rozwiązań, które pomogą Ci zbudować i wykorzystać w pełni swoją infrastrukturę informatyczną efektywnie.