Dla kogo najlepszy jest niezniszczalny desktop?

Rok 2020 zmienił reguły gry na rynku IT. Rozwiązania, które wcześniej były stosowane w nielicznych sytuacjach, nagle stały się chlebem powszednim dla wielu organizacji. Przedsiębiorstwa stanęły przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa danych oraz udostępnienia pracownikom wydajnej infrastruktury umożliwiającej pracę zdalną. Firmy, które zdecydowały się na wirtualizacje desktopów, z pewnością dziś nie wyobrażają sobie już rezygnowania z tego rozwiązania. Czy wiesz, co Twój biznes może zyskać dzięki VDI VMware?

Wirtualny pulpit – do czego służy VDI?

Technologia wirtualizacji desktopów pozwala na korzystanie z oprogramowania firmowego za pomocą jego obrazu dostępnego na serwerze. Można porównać to z telewizją. Wyświetlany nam jest obraz, ale dane dotyczące filmu nie są w żaden sposób zapisywane w odbiorniku. Oczywiście w przypadku wirtualnego pulpitu VDI użytkownik może nie tylko odtwarzać dane, ale także dokonywać na nich zmian, co pozwala na wydajną i bezpieczną pracę poza biurem.

Wirtualizacje desktopów - jakie zalety daje to rozwiązanie?

Do głównych cech technologii VDI Vmware zalicza się bezpieczeństwo danych, łatwe zarządzanie oraz optymalne wykorzystanie zasobów firmy. Choć pracownicy mogą logować się do wirtualnego pulpitu na urządzeniach służbowych z dowolnego miejsca, informacje przetwarzane przez nich są zabezpieczane tak samo skutecznie, jak w przypadku komputerów podpiętych do stacjonarnej sieci w biurze. Dzięki centralnemu zarządzaniu, wirtualizacje desktopów pozwala na zapewnienie procedur takich jak wielostopniowa autentykacja czy filtrowanie ruchu. Żadne dane dotyczące firmy i jej kontrahentów nie są przechowywane w pamięci urządzeń przekazanych pracownikom, ale w serwerowni, do której dostęp może zostać zablokowany w każdym momencie. VDI VMware pozwala zapewnić zintegrowane środowisko desktopów dla wszystkich pracowników zdalnych, gwarantując im dostęp do tych samym narzędzi, bez względu na zainstalowany system operacyjny. Tak wysoka konfiguralność interfejsów wirtualnego pulpitu umożliwia także pracę na oprogramowaniu, jeżeli urządzenia końcowe nie spełniają wymagań systemowych dla danego programu.

VDI VMware – dla kogo będzie to odpowiednie rozwiązanie?

Wirtualny pulpit to rozwiązanie, które może być stosowane niemal w każdej branży. Z uwagi na łatwość jego obsługi, użytkownicy końcowi nie będą mieli problemów z pracą przy pomocy tej infrastruktury. Wirtualizacja desktopów sprawdzi się w m.in. w:

  • placówkach oświatowych, gdzie VDI VMware może pomóc w optymalizacji kosztów zakupu sprzętu przy jednoczesnym
    zapewnieniu dostępu do nowoczesnych technologii,
  • prywatnych i państwowych placówkach medycznych, gdzie infrastruktura ta pomocna jest w spełnieniu wymagań
    związanych z przetwarzaniem danych osobowych pacjentów i pracowników,
  • agencjach reklamowych i projektowych, które często pracują na wymagających programach – wirtualny pulpit usprawni
    dostęp do plików przy pomocy wszystkich sprzętów,
  • miejscach, gdzie komputery są narażone na awarie – uszkodzony terminal można tanio i szybko wymienić, by kontynuować przerwaną pracę,
  • wszelkich przedsiębiorstwach chcących zapewnić możliwość wydajnej i bezpiecznej pracy zdalnej.

FYR-SYSTEMS dostarcza kompleksową wirtualizację urządzeń w oparciu o technologię VDI VMware. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące tej infrastruktury oraz przedstawimy ofertę przygotowaną na miarę Twoich potrzeb.

CZYTAJ TAKŻE

Outsourcing IT – czemu się opłaca?

Sprawne funkcjonowanie w świecie biznesu możliwe jest głównie dzięki szeroko pojętej cyfryzacji. W związku z tym działanie przedsiębiorstw również opiera się w dużej mierze na technologii. Oznacza to, że efektywne zarządzanie infrastrukturą cyfrową staje się kluczowym aspektem sukcesu. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań w tym obszarze jest outsourcing IT. Dlaczego warto zdecydować się na tę formę wsparcia i jakie korzyści może przynieść? W tym artykule dowiesz się, czemu zewnętrzna obsługa informatyczna może być doskonałym wyborem dla Twojego biznesu.

Dysk sieciowy NAS w firmie – wszystko co musisz wiedzieć

W dzisiejszym świecie pełnym technologii i cyfryzacji szybki dostęp do danych oraz niezawodne przechowywanie informacji to klucz do sukcesu. W tej roli doskonale sprawdza się dysk sieciowy. W dzisiejszym artykule przeanalizujemy zalety, zasady działania oraz kluczowe wskazówki wyboru tego wszechstronnego narzędzia.

Jaką pamięć masową warto wybrać przy budowie firmowego centrum danych?

Przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, przechowują dużo danych. Informacje o klientach, produktach czy wewnętrznych procesach zajmują dużo miejsca w komputerowych systemach. Rozwiązaniem mogą być nośniki o bardzo dużej pojemności danych. Czym jest pamięć masowa oraz serwery pamięci masowej, które oferujemy w ramach usługi informatycznej dla firm? Poznaj pojęcia takie jak dysk sieciowy NAS czy macierz dyskowa, które są ściśle związane z infrastrukturą informatyczną.

ODPOWIEDNIE ROZWIĄZANIA
DLA EFEKTYWNEJ PRACY

Proponujemy rozwiązania dedykowane pod potrzeby odbiorcy. Nasze wieloletnie doświadczenie we wszystkich sektorach IT (producent, dystrybutor, partner) pozwala nam spojrzeć szeroko na ten sektor i proponowane przez niego rozwiązania.

Naszym celem jest nie tylko dostarczenie sprzętu ale znalezienie najlepszych rozwiązań, które pomogą Ci zbudować i wykorzystać w pełni swoją infrastrukturę informatyczną efektywnie.