Blog

Bądź na bieżąco z aktualnościami i wydarzeniami, poznaj ciekawostki ze świata IT, 
zdobądź dawkę wiedzy w artykułach ekspertów.

Outsourcing IT – czemu się opłaca?

Sprawne funkcjonowanie w świecie biznesu możliwe jest głównie dzięki szeroko pojętej cyfryzacji. W związku z tym działanie przedsiębiorstw również opiera się w dużej mierze na technologii. Oznacza to, że efektywne zarządzanie infrastrukturą cyfrową staje się kluczowym aspektem sukcesu. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań w tym obszarze jest outsourcing IT. Dlaczego warto zdecydować się na tę formę wsparcia i jakie korzyści może przynieść? W tym artykule dowiesz się, czemu zewnętrzna obsługa informatyczna może być doskonałym wyborem dla Twojego biznesu.

Dysk sieciowy NAS w firmie – wszystko co musisz wiedzieć

W dzisiejszym świecie pełnym technologii i cyfryzacji szybki dostęp do danych oraz niezawodne przechowywanie informacji to klucz do sukcesu. W tej roli doskonale sprawdza się dysk sieciowy. W dzisiejszym artykule przeanalizujemy zalety, zasady działania oraz kluczowe wskazówki wyboru tego wszechstronnego narzędzia.

Jaką pamięć masową warto wybrać przy budowie firmowego centrum danych?

Przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, przechowują dużo danych. Informacje o klientach, produktach czy wewnętrznych procesach zajmują dużo miejsca w komputerowych systemach. Rozwiązaniem mogą być nośniki o bardzo dużej pojemności danych. Czym jest pamięć masowa oraz serwery pamięci masowej, które oferujemy w ramach usługi informatycznej dla firm? Poznaj pojęcia takie jak dysk sieciowy NAS czy macierz dyskowa, które są ściśle związane z infrastrukturą informatyczną.

Bezpieczeństwo informatyczne w firmie

Kiedyś zaplecze komputerowe w przedsiębiorstwach różnej wielkości kojarzyło się przede wszystkim ze sprzętem, jego konfiguracją i ewentualnym usuwaniem usterek. Dziś usługi informatyczne to w dużej mierze działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa systemów, kompleksowej obsługi firm i szeroko pojętego wsparcia w zakresie IT, niezależnie od reprezentowanej branży. Jak zadbać o to, by dane ważne dla biznesu były niezagrożone? Niezbędne jest tworzenie kopii zapasowych i archiwizacja informacji.

Dlaczego warto skorzystać z usługi infrastruktury hiperkonwergentnej?

Transformacja cyfrowa dzieje się na naszych oczach i obejmuje wszystkie firmy, niezależnie od ich wielkości czy branży, w której działają. Aby nadążyć za zmieniającym się światem, konieczne jest wdrożenie wydajnych systemów IT, pozwalających na zarządzanie danymi w sposób bezpieczny i bezawaryjny. Infrastruktura konwergentna (HCI) łączy w sobie pamięć masową, rozwiązania sieciowe i jednostkę obliczeniową, obsługiwane przez jeden panel administratora. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z hiperkonwergencji już dziś!

Dla kogo najlepszy jest niezniszczalny desktop?

Rok 2020 zmienił reguły gry na rynku IT. Rozwiązania, które wcześniej były stosowane w nielicznych sytuacjach, nagle stały się chlebem powszednim dla wielu organizacji. Przedsiębiorstwa stanęły przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa danych oraz udostępnienia pracownikom wydajnej infrastruktury umożliwiającej pracę zdalną. Firmy, które zdecydowały się na wirtualizacje desktopów, z pewnością dziś nie wyobrażają sobie już rezygnowania z tego rozwiązania. Czy wiesz, co Twój biznes może zyskać dzięki VDI VMware?

Dell Technologies Forum

30 listopada mieliśmy wspaniałą okazję uczestniczyć w największym wydarzeniu technologicznym – Dell Technologies Forum, spotkać się z najlepszymi specjalistami i innymi entuzjastami branzy IT. Po ponad dwóch latach przerwy pandemicznej event organizowany przez Dell Technologies powrócił w prawdziwie wielkim stylu. Ponad dwa tysiące uczestników – ekspertów, partnerów, klientów i kontrahentów, siedem sal sesji tematycznych, dziesiątki stanowisk. Dyskusje, panele i prezentacje skupiały się wokół środowiska multi-cloud, pracy hybrydowej, technologiach edge’owych oraz bezpieczeństwie. To było ekscytujące i bardzo inspirujące doświadczenie wziąć udział w tak mistrzowskim evencie całym zespołem FYR-SYSTEMS.

Common Polska

Jesienna Konferencja Common Polska w Zakopanym, podczas której poruszonych jest szereg zagadnień z zakresu #Security już trwa. Wiodącym tematem spotkania jest bezpieczeństwo infrastruktury IT stanowiące podstawę każdej firmy czego zwłaszcza w dzisiejszych czasach nikt chyba nie bagatelizuje. Rozmawiamy o nowych rozwiązaniach IBM takich jak serwery Scale-Out oparte o procesory Power10 jak również rozwiązaniach IBM Spectrum® Fusion.Oczywiście nie brakuje również zagadnień związanych z Red Hat OpenShift czy rozwiązań Open Source.

Crypto Brawl – Ustawka technologiczna

Wspieramy zacną imprezę, kolejną edycję Hackatonu CryptoBrawl. Celem Hackathonu jest podniesienie społecznej świadomości w temacie jak ewoluują kursy kryptowalut i jak oceniać ryzyko związane z inwestowaniem w nie. Konkurs CryptoBrawl to konkurs skierowany przede wszystkim do młodych ludzi – studentów. Zapisy trwają do 6.11.2022. Runda eliminacyjna odbędzie się w dniach 7-11.11, a runda finałowa w dniach 14-18.11.2022.

Dell Technologies Partner Awards 2022

Podczas Gali Dell Technologies Partner Awards 2022 nasza młoda firma została wyróżniona nominacją w kategorii „Rising Star”. To dla nas duże wyróżnienie po zaledwie roku, od kiedy wpłynęliśmy na szerokie wody branży IT. Naprawdę jesteśmy zaszczyceni ze znalezienia się w tak znakomitym gronie. Dziękujemy Dell Technologies Poland za dostrzeżenie naszego potencjału i docenienie współpracy.

Złoty partner Dell Technologies

Z przyjemnością chcemy was poinformować, że otrzymaliśmy status Gold w programie partnerskim Dell Technologies. Tym samym dołączyliśmy do elitarnego grona firm, które uzyskały poziom „metalowy”. Termin ten ma dla nas wyjątkowe znaczenie. Przede wszystkim potwierdza nasze wysokie kompetencje techniczne oraz sprzedażowe. Status Gold jest wynikiem długiej i owocnej współpracy m.in. przy promocji i sprzedaży jednego z oferowanych przez nas urządzeń jakim jest VxRail - proste i ekonomiczne rozwiązanie hiperkonwergentne. W przypadku rozwiązania konwencjonalnego (w klasycznej architekturze) istnieje możliwość całkowitej utraty dostępu do danych z macierzy. Z VxRail twoje dane są zabezpieczone jak nigdzie indziej. Infrastruktura #hiperkonwergentna gotowa jest sprostać wszelkim oczekiwaniom Twojego biznesu, a nasz Gold gwarantuje, że implementacja tego rozwiązania będzie prosta, szybka i bezpieczna.